אגודת האיגרוף והסייף מכבי נתניה

 

אלו הן רק כמה ממטרותיה של אגודת איגרוף וסייף של מכבי נתניה, הפועלת בקרב צעירים ובני נוער במרכז העיר ובשכונות.

 

בשנת 1992, האגודה נוסדה על ידי קבוצת ישראלים ותיקים שביקשו לאפשר לצעירים להכיר ולהתמודד בתחרויות בשני ענפי הספורט המיוחדים הללו.

 

מטרות האגודה כוללות לא רק את ההשקעה בספורט ובניצחון אלא גם בציונות, בגאווה הלאומית וברצון לייצג את הארץ בתחרויות ברחבי העולם.

 

כיום, האגודה פועלת בתחומים שונים:

משנת 2000, זכתה האגודה כמה פעמים במקום הראשון בתחרות הקבוצות הארצית,  ויותר מ- 1000 ילדים כבר השתתפו באימוני הקבוצה.

 

האגודה פועלת בשני ענפי ספורט מרכזיים:

 

 

איגרוף

 

הספורט הישראלי החל לאחרונה לטבוע את חותמו בזירת האיגרוף העולמית, עם נצחונו של נציג ישראל במשקל כבד,  לראשונה, בתחרות בין יבשתית.  הישג חסר תקדים בקנה מידה ישראלי וזכה בהזדמנות להתמודד על התואר העולמי בקטגוריה בשנת 2007. מבין צעירי האגודה, שמשתתפים בפעילות השוטפת אחד הנערים, גריגורי קרסטנושטיין זכה במקום השלישי באליפות אירופה לנוער ועשרות מהנערים המשתתפים בחוגים זכו בפרסים שונים בפורומים עירוניים וארציים.

 

 

סייף

 

הסייף, כמו האיגרוף וההיאבקות משתייך לענפי הקרב המוקדמים ביותר, והתפתח כענף ספורט ואימון מתוך צורת הקרב המלחמתית. סייף לצורכי ספורט ואימון היה קיים במזרח אסיה, ביפן ובאפריקה בעזרת מקלות. בעידן העתיק התקיימו בתי ספר לסייף, ובאימפריה הרומית של אוגוסטוס נהגו הצעירים לצפות בקרבות סייף.

 

הסייף נמנה על ענפי הספורט "המייסדים" של אולימפיאדת אתונה 1896, שם התחרו בחרב, ברומח, ובתחרות נפרדת לרומח למורי סייף. תחרות הדקר נוספה במשחקי פריס 1900, ומאז משחקי אנטוורפן 1920 מתנהלות התחרויות לגברים במתכונתן הנוכחית בתחרויות יחידים וקבוצות.

 

נערים המשתתפים בפעילות הסיף הציגו הישגים יפים מאוד בתחרויות מקומיות.

 

 איילת אוחיון סיוף סייף (משמאל)